logo

Policisté vyjížděli ke rvačce na ubytovně v Jevíčku, našli tam zavražděného muže

pak msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V sobotu 18. 2. 2017 v časných ranních hodinách přijal operační důstojník linky 158 oznámení o možném konfliktu na ubytovně v Jevíčku. Na místo okamžitě vyjela hlídka policistů, která na jednom z pokojů nalezla muže, který nejevil známky života. Proto okamžitě začala s oživovacími pokusy. Na místo byla zároveň přivolána i záchranná služba, která v resuscitaci pokračovala, nicméně i přes poskytnutou pomoc 54letý muž zemřel. Čtyřiadvacetiletý spolubydlící, který měl mít údajně na konfliktu podíl využil situace a z místa činu utekl. Po několikahodinovém pátrání byl však policisty zadržen v okolních lesích, kde se skrýval.

Kriminalisté nařídili provést u zemřelého soudní pitvu, která proběhla ještě týž den, a která jednoznačně prokázala násilnou smrt. Na základě všech shromážděných skutečností byl 24letý muž obviněn z trestného činu vraždy, za což mu hrozí trest odnětí svobody na 10 až 18 let.

Policisté vydali podnět k návrhu vzetí obviněného do vazby, který krajský státní zástupce akceptoval, a o kterém bude dnešního dne rozhodnuto Okresním soudem ve Svitavách. Motivem jednání obviněného byly osobní neshody v soužití mužů na ubytovně.

por.Bc. Markéta JANOVSKÁ, PČR