logo

Policisté vypátrali pohřešovaného seniora živého a zdravého

plk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V neděli v 18:40 hodin přijali policisté na tísňové lince 158 oznámení čtyřiašedesátileté ženy z Klatovska, že při cestě na rozhlednu Koráb se jí ztratil manžel, když si šel odskočit a sešel tak z turistické cesty. Sedmašedesátiletý muž má psychické problémy.

Na místo se ihned vydalo pět policejních hlídek domažlického územního odboru a také psovod se služebním psem. Všichni prováděli pátrání v lokalitě Kdyně, Koráb, Němčice, Branišov, Hluboká a Brnířov. Ve 20:14 hodin byl muž nalezen hlídkou kdyňských policistů u koupaliště v obci Hluboká zcela v pořádku a bez zranění.

Vzhledem k jeho psychickému stavu nebylo možné zjistit, proč se ztratil a kudy a kam šel. Oznamovatelce manžela předali. Ta byla policistům velmi vděčná.

Uvedla jim, že poprvé v životě volala na tísňovou linku policie. Poté děkovala za rychlé, vstřícné a profesionální jednání příslušníků Policie České republiky, kteří jejího manžela hledali. Na otázku, jak se má odvděčit za nalezení manžela, jí policisté odpověděli: „To je přece naše povinnost a my jsme rádi, že vše dobře skončilo.“ Přejme si, aby všechna taková pátrání končila se stejně dobrým koncem.

por. Mgr. Dagmar Brožová, Policie ČR