logo

Policisté vyšetřují dva sobotní střety vlaků s chodci na Frýdecko – Místecku

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Hned dvě události, při kterých došlo ke střetům vlaku a osob, prověřují frýdecko-místečtí kriminalisté. První událost byla oznámena kolem 12.45 hodin dnes 18. 11. 2017 odpoledne na železniční trati v katastru Frýdku-Místku. V důsledku střetu s osobním vlakem utrpěl muž zranění neslučitelná se životem. Kriminalisté provedli ohledání místa, zjišťovali identitu zesnulého. Strojvedoucí nebyl ovlivněn alkoholem. Blízkým 19letého zesnulého sdělila tragickou událost policejní krizová interventka. Prověřována je verze sebevražedného jednání muže, nicméně prověřování pokračuje.

Krátce před 14.15 hodin přijali policisté další oznámení o střetu osoby s vlakem, znovu na Frýdecko-místecku, tentokrát v katastru Ropice. Pětapadesátiletý muž se pravděpodobně před událostí nacházel v kolejišti, při střetu s vlakem byl velmi vážně zraněn, ošetřen záchranáři a transportován letecky do nemocnice. Prověřována je verze nešťastné náhody. Strojvedoucí nebyl ovlivněn alkoholem, další osoby ani v tomto druhém případě zraněny nebyly.

V obou případech byl provoz na železničních tratích po událostech přerušen, v místech byly realizovány úkony trestního řízení ke zjištění klíčových skutečnostní, nutných k zadokumentování okolností obou skutků.

mjr. Mgr. Gabriela Holčáková, Policie ČR