logo

Policisté vytvořili u Slavkova zátaras, kontrolou prošlo každé projíždějící vozidlo

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Řidiči, kteří v pátek dopoledne projížděli úsekem mezi Stráním a Slavkovem směrem do vnitrozemí, byli jistě velmi zaskočeni. Naši policisté totiž na silnici I/54 vytvořili zátaras a dopravu odkláněli na odstavné parkoviště, kde každé vozidlo prošlo důkladnou kontrolou. Cílem této akce bylo zajištění vnitřní bezpečnosti, předcházení a eliminace nelegální migrace a přeshraniční kriminality. 

Policisté se zaměřili na celkovou bezpečnost silničního provozu, kontrolovali, zda řidiči nejezdí pod vlivem alkoholických nápojů nebo návykových látek, zda mají veškeré doklady potřebné k řízení motorového vozidla, jestli používají bezpečnostní pásy a zda má jejich dopravní prostředek odpovídající technický stav k jízdě. Doklady museli předložit i pasažéři daného vozu. Policisté v rámci kontroly také nahlíželi do zavazadlových a nákladových prostorů.

Do téměř dvouhodinové akce se zapojilo celkem 32 policistů. Kontrolou prošlo 102 vozidel. Hlídky zaznamenaly 5 dopravních přestupků. V jednom případě se jednalo o telefonování za jízdy, dále tři vozidla měla propadlou technickou kontrolu a posledním prohřeškem bylo nepoužití bezpečnostního pásu.

por. Bc. Milena Šabatová, Policie ČR