logo

Policisté z benešovské prvosledové hlídky asistovali při záchraně života

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

První den po uplynulém víkendu policisté v Benešově asistovali při nepříjemné události. Krátce po osmé hodině ranní vyslal operační důstojník prvosledovou hlídku do ulice Nová Pražská. Na silnici, kousek od světelné křižovatky, ležel muž v bezvědomí. Tomu již duchapřítomní svědci začali dávat první pomoc.

Lékař, který se na místo krátce po oznámení události dostavil, společně se záchranářem v oživování dále pokračoval. Asistovali mu při tom i policisté prvosledové hlídky, kteří sem byli taktéž přivoláni. Střídavě prováděli masáž srdce a významně tak přispěli k záchraně života tohoto sedmapadesátiletého muže. Po úspěšné resuscitaci skončil v nemocnici.

Policisté prvosledových hlídek a někteří jejich další kolegové mají ve výbavě služebních vozidel automatizovaný externí defibrilátor (AED). Ten slouží k obnovení základních životních funkcí člověka a k jeho používání jsou tito policisté odborně proškoleni. Jsou tak schopni na místě události poskytnout prvotní první pomoc ještě před příjezdem zdravotnické záchranné služby.

nprap. Bc. Veronika Čermáková, Policie ČR