logo

Policisté z MOP Prosek objasnili platbu kradenou kreditní kartou, pomohla veřejnost

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Díky medializaci případu platby kradenou kreditní kartou policisté obdrželi poznatek k totožnosti konkrétní osoby. Muž se následně dostavil k podání vysvětlení a k neoprávněným platbám cizí kartou se přiznal. Uvedl, že ho k tomuto jednání vedla tíživá finanční situace.

S mužem policisté zahájili trestní stíhání pro trestný čin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. V minulých dnech byl v souvislosti s tímto případem podán návrh na obžalobu.

Tímto děkujme všem, kteří věnovali pátrací relaci pozornost a přispěli tak k objasnění případu.

Původní tisková zpráva zveřejněná na našem webu:
Policisté z místního oddělení Prosek od prosince loňského roku pátrají po pachateli trestného činu krádež a neoprávněné padělání a pozměnění platebního prostředku. Neznámý pachatel okradl poškozenou kolem deváté hodiny večer a to při jízdě městskou hromadnou dopravou. Pachatel využil zvýšeného počtu osob v autobuse a ukradl poškozené z batohu, který měla na zádech, peněženku. V té měla doklady, dvě platební karty a finanční hotovost.

Následující den byly odcizené platební karty ještě před jejich blokací několikrát použity neznámým mužem v různých prodejnách s tabákovým zbožím. Těmito nákupy vznikla poškozené škoda téměř 2 tisíce korun. Tohoto muže při jednom z nákupu zachytily bezpečnostní kamery. Hledaný muž je ve věku 20 – 30 let, světlé pleti, štíhlé postavy. Oblečen byl do šedo-modré bundy, světlé zelené mikiny a na hlavě měl zimní čepici se šňůrkami po stranách.

Provedené úkony do současné doby nevedly k vypátrání pachatele, ani k objasnění případu, proto se policisté nyní po vyčerpání všech možností obrací na širokou veřejnost s prosbou o pomoc. Tímto žádáme kohokoli, kdo na záběrech pozná podezřelého, aby se policistům ozval na bezplatnou tísňovou linku 158.

por. Bc. Jan Daněk, PČR