logo

Policisté z OHS Kladno zachránili ze zakouřeného bytu psa

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V dopoledních hodinách dne 14. října 2017 byli policisté oddělení hlídkové služby vysláni do ulice U výtopny v Kladně, kde z bytu v druhém patře panelového domu vycházel kouř. Policejním šetřením na místě a vytěžením poznatků bylo zjištěno, že v tomto bytě bydlí žena se svým psem. Na silné bouchání nebyla žádná reakce a v daném okamžiku nebylo známo, zda se v bytě někdo nachází. Z těchto důvodů policejní hlídka provedla násilný vstup do bytu se zajištěnou nezúčastněnou osobou.

Po násilném otevření dveří vycházel z bytu kouř. Vzhledem k oblakům pronikavého kouře nebyla žádná viditelnost a byl cítit zápach a slyšet štěkot psa. Policisté použili improvizovanou roušku přes obličej a za stálého plazení po podlaze důkladně propátrali celý byt. Policejním šetřením bylo zjištěno, že se zde nenachází žádná osoba a z bytu byl vynesen vyděšený pes.

Dále policisté otevřeli okna bytu a zahájili odvětrání prostor. Následně bylo zjištěno, že příčinou silného kouře a zápachu je zapálený hořák na sporáku, na kterém byl umístěn hrnec se spáleným jídlem. Policisté vyzvali přítomné občany, aby do úplného odvětrání všech prostor domu opustili. Na místo se dostavila i posádka HZS, která pomocí techniky dům odvětrala.

Následně se do místa bydliště dostavila i šedesáti šestiletá majitelka bytu, která si byt převzala a zajistila.

Policejní hlídka svým profesionálním přístupem zachránila život psovi vynesením ze zakouřeného bytu a zabránila tak i k možnému vzniku požáru v bytě.

Policie ČR