logo

Policisté z PMJ Praha zadrželi dvojici podezřelou z vloupání do vozidla

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Policisté pohotovostní motorizované jednotky zadrželi dva muže, kteří se několik hodin předtím vloupali do dvou zaparkovaných vozidel a odcizili z nich přední světlomety a navigaci.

Celému zadržení, které proběhlo v úterý 8. srpna odpoledne, předcházel telefonát od pozorného občana na tísňovou linku. Ten oznámil, že ve Vyskočilově ulici v Praze 4 stojí dva muži u jeho vozidla a snaží se ho otevřít.

Policejní hlídka v uvedené ulici ani v přilehlém okolí muže odpovídající popisu nenašla. V tu chvíli však na tísňovou linku volal opět oznamovatel s tím, že podezřelé pronásleduje v ulici Na Strži.

Hlídka na uvedené místo po chvilce dorazila a našla oznamovatele i podezřelé muže.

Ti zprvu zapírali a tvrdili, že kolem auta oznamovatele jen procházeli. Po chvilce však přiznali, že se vozidlo snažili otevřít, ale nepodařilo se jim to.

Péjáci věděli, že v průběhu několika málo předcházejících hodin došlo v okolních ulicích k několika vloupáním do zaparkovaných vozidel, ze kterých pachatelé odcizili přední světlomety a navigaci. Kontaktovali tedy pracovníka kamerového systému, aby našel kamerový záznam ze zmíněných vloupání. Ten po chvilce záznamy skutečně dohledal a konstatoval, že by se mohlo jednat o ty samé pachatele, kteří jsou zrovna kontrolování.

Po této informaci zadržení rezignovali a přiznali se, že se do těchto aut skutečně vloupali. Jako důkaz předložili policistům odcizené věci, které měli ukryté v batozích.

Na základě těchto skutečností byli zadrženi a převezeni na policejní služebnu.

Zadržení muži (30 a 31), kteří již byli v minulosti za majetkovou trestnou činnost souzeni, jsou podezřelí z trestných činů krádež a poškození cizí věci, za což jim v případě odsouzení hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.

pprap. Mgr. Jan Rybanský, PČR