logo

Policisté z Prahy i Ústeckého kraje dohlíželi na pochod fanoušků Slavie na Letnou

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V Praze na Letné se v sobotu odpoledne odehrálo derby pražských „S“, tedy Sparty a Slavie.

Fanoušci hostujícího týmu se vydali na letenský stadion pochodem z Václavského náměstí. Pražská policie připravila rozsáhlá bezpečnostní opatření, do kterých byli zapojeni nejen pražští policisté a kriminalisté, ale také strážníci MP Praha, či policisté z ústecké Speciální pořádkové jednotky. Do Prahy dorazili z Ústeckého kraje také psovodi se služebními psy. Situaci pak ze vzduchu monitoroval vrtulník Letecké služby Policie ČR.

Fanoušci Slavie se na Václavském náměstí sešli ve 13 hodin. Přibližně o půl hodiny později se vydali pochodem centrem metropole směrem na Letnou.

Postupně prošli ulicí Na Příkopě, Staroměstským náměstím, Kaprovou ulicí až na náměstí Jana Palacha, kde se před budovou Rudolfina zastavili. Vzhledem k tomu, že zde probíhala také jiná akce, bylo zde připraveno množství policistů z Krajské i Speciální pořádkové jednotky, doplněni o psovody se služebními psy.

Jeden z přítomných použil i přes zákonné výzvy policie zábavní pyrotechniku. Následoval proto zákrok pořádkové jednotky, kdy policisté tohoto muže zpacifikovali a zajistili.

Pochod se následně vydal přes Klárov, Chotkovými sady, Pélleovou ulicí a Korunovační ulicí směrem ke stadionu. Cestou policisté opakovaně zatarasili boční cesty, u kterých hrozilo, že se jimi budou snažit fanoušci obou celků k sobě dostat. To se však policistům podařilo a k žádným střetům nedošlo.

K prvnímu menšímu konfliktu mezi fanoušky došlo až u stadionu. Zde sice fanoušky Slavie hlídali policisté, avšak několik fanoušků Sparty se dostalo blíž a začalo slávistické fanoušky provokovat. Vzduchem na ně také hodili plechovku s pivem. Vzhledem k tomu, že se situace začala vyhrocovat, museli zasáhnout policisté. Opět došlo k zákroku ze strany pořádkové jednotky, která zajistila nejméně dvě osoby.

V 17:30 pak začalo utkání. Policisté po něm ještě dohlédnou na poklidný rozchod všech fanoušků.

MrK, Týdeník Policie