logo

Policisté z Prahy IV. připravili rozsáhlé bezpečnostní opatření, součástí byla uzávěra magistrály

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Po celý páteční den probíhala na území Prahy IV. rozsáhlá bezpečnostní akce, která pokračuje i v průběhu sobotního dne.

Během pátku policisté kontrolovali projíždějící vozidla v ulicích Černokostelecká, Bohdalecká, Výstavní… provedli kontrolu provozoven a dalších objektů. Na večer pak připravili rozsáhlou dopravně bezpečnostní akci, jejíž součástí byla uzávěra pražské magistrály, neboli ulice 5. května.

Do akce byli nasazeni policisté z místních oddělení, oddělení hlídkové služby čtvrtého policejního obvodu, cizinecké policie, PMJ Praha, kriminalisté, příslušníci Celní správy, strážníci MP Praha z taxi týmu i magistrátní úředníci. Vzhledem k možným dotazům z řad novinářů byla na místě také tisková mluvčí Policie ČR.

Provoz v obou směrech magistrály byl sveden do jednoho jízdního pruhu, ze kterého si následně policisté, strážníci a celníci stahovali vytipovaná auta ke kontrole. Strážníci se zaměřili na kontroly taxikářů, policisté s celníky pak na všechna projíždějící vozidla.

Již během prvních několika desítek minut policisté přistihli za volanty vozů řidiče pod vlivem alkoholu, se zákazem řízení…

Přesné výsledky akce budou známy v průběhu následujících dní. Celá akce totiž pokračuje i během sobotního dne, kdy bude nasazen, mimo jiné, také vrtulník Letecké služby Policie ČR.

MrK, Týdeník Policie