logo

Policisté z pražského Oddělení služební hipologie zavítali za vozíčkáři do Trutnova

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Není tajemstvím, že policisté z oddělení služební hipologie z Prahy mají srdce na dlani a dlouhodobě spolupracují se základními i středními školami, zájmovými organizacemi a sdruženími. S obrovským nasazením a chutí se věnují takřka všem věkovým kategoriím bez ohledu na volný čas. Jejich činnost je i charitativní. O jednom takovém projektu jsme již v minulosti informovali, konkrétně se jednalo o charitativní kalendář.

Ve druhé polovině září tak policisté a policistky po předchozí dohodě navštívili Klub vozíčkářů v Trutnově. Členům klubu představili výstroj a výzbroj jízdní policie a převedli i několik dynamických ukázek z výcviku. Celým programem poutavě provázeli vedoucí oddělení služební hipologie Vladimír Šperl i jeho zástupce Petr Doubek. Diváci vedle samotných ukázek nejvíce ocenili přímý kontakt se zvířaty.

Oddělení služební hipologie je jedním z útvarů Odboru služby pořádkové policie pražského krajského ředitelství. Jeho policisté a policistky plní specifické úkoly a spolupracují s dalšími útvary a složkami policie. Mezi stěžejní činnosti oddělení patří výcvik a nasazení služebních koní při ochraně veřejného pořádku, zejména při jeho hromadném narušení v rámci nejrůznějších sportovních, kulturních a společenských akcích.

Případní zájemci o službu v řadách jízdní policie se mohou hlásit na personálním oddělení Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy:
http://www.policie.cz/clanek/krajske-reditelstvi-policie-pha-informace-stante-se-jednim-z-nas.aspx

Prezentační video z činnosti OSH je ke zhlédnutí na oficiálním Youtube účtu Policie ČR zde:

Youtube Video
Podívat se na video

mjr. Mgr. Andrea Zoulová, Policie ČR