logo

Policisté z SPJ Moravskoslezského kraje vyhráli soutěž v poskytování první pomoci

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Policisté ze speciální pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje se opět účastnili soutěže nezdravotních složek Integrovaného záchranného systému v poskytování první pomoci, která se konala v neděli na Slezskoostravském hradě.

Letos organizátoři přichystali na soutěžící celkem deset stanovišť, která byla pečlivě zvolena tak, aby věrohodně simulovala situace, se kterými se složky IZS mohou v každodenním pracovním i osobním životě setkat.

Na jednom ze stanovišť na soutěžící čekalo k ošetření střelné poranění, na dalším pak poskytovali první pomoc tonoucímu. Nelehký úkol se skrýval také ve sklepě, kde došlo k simulovanému výbuchu, svou rozhodnost a zdravotní dovednost pak prokazovali u nehody autobusu, kde se nacházel velký počet zraněných cestujících. Jednotliví soutěžící se s daným úkolem museli jako tým poprat a co nejlépe poskytnout všem zraněným první pomoc.

Na tomto již 10. ročníku akce „Hrad žije první pomocí“ prokázali policisté ze speciální pořádkové jednotky opět své kvality. Z celkem devíti soutěžících družstev se obě naše družstva umístila na medailových pozicích. Jedno z mužstev speciální pořádkové jednotky obsadilo krásné třetí místo, jejich kolegové, ale v tomto závodě soupeři, se pak umístili na fantastickém prvním místě.

por. Mgr. Lenka Sikorová, PČR