logo

Policisté z teplické OHS zachránili život ženě, která chtěla skočit z mostu

ulk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Tři policisté z teplického oddělení hlídkové služby zachránili život 28leté ženě, která chtěla v úterý dopoledne ukončit svůj život skokem z mostu.

Před půl dvanáctou přijal operační důstojník oznámení od svědkyně, která na přemostění ulice U Keramiky uviděla na zábradlí stát ženu, která chtěla skočit dolů, protože ji měl opustit přítel. Oznamovatelka se ženu snažila přesvědčit, aby neskákala a zavolala na tísňovou linku.

Policisté byli během dvou minut na místě a zaparkovali auto tak, aby nebylo vidět. Oznamovatelka, která učí na teplické střední škole, nadále udržovala s ženou konverzaci. Ta neustále opakovala, že skočí a nakláněla se tělem dolů z mostu. Policisté se k ní nepozorovaně přiblížili, aby ji nevylekali, zezadu ji chytili a snažili se ji sundat ze zábradlí.

I přesto, že se jim snažila vytrhnout a skočit dolů, vytáhli ji zpátky na silnici. S ohledem na její psychický stav přivolali sanitku a ženu předali do péče lékařů. Díky rychlému zásahu policistů a také duchapřítomnosti učitelky, která neváhala zavolat pomoc a se zoufalou ženou mluvila, než ji policisté zachránili, se podařilo zabránit tragédii.

por. Bc. Daniel Vítek, Policie ČR