logo

Policisté z Útvaru rychlého nasazení se zahraničními zásahovými jednotkami nacvičovali zákrok proti teroristům

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Celý minulý týden se konalo již proslulé každoroční cvičení s názvem FORTRESS. V rámci společných výcviků nechyběl ani zákrok proti teroristům v metru a v Paláci Akropolis.

Nácvik v Paláci Akropolis se odehrál za přítomnosti 500 hostů, kteří se stali záhy rukojmími. Hosté však byli předem připraveni na situaci, že do budovy vtrhne přibližně dvacet teroristů a následně proti nim zakročí policejní jednotky.Tohoto zákroku se zúčastnilo 50 policistů z Útvaru rychlého nasazení a asi stovka z obdobných zahraničních útvarů z Maďarska, Itálie, Chorvatska, Rakouska a Německa, policisté z pražské zásahové jednotky a speciální pořádkové jednotky.

Chtěli bychom touto cestou poděkovat Dopravnímu podniku hl. m. Prahy, Zdravotnické záchranné službě hl. m. Prahy, pražské městské policii, zúčastněným městským částem Prahy a všem, kteří se na této akci podíleli.

Na mezinárodním součinnostním cvičení se jednotky ÚRN podílí každoročně, avšak pokaždé na jiném místě a za jiných okolností. Cílem cvičení s názvem FORTRESS 2014 je sladění a optimalizace postupů protiteroristických týmů a dalších složek odpovědných za bezpečnost občanů v případě řešení krizových situací za použití násilí ze strany pachatele.

Policie České republiky