logo

Policisté zachránili po honičce život ujíždějícímu řidiči, ten zůstal zaklíněný ve vozidle, které začalo hořet

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V sobotu 27. října krátce před půlnocí se řidič osobního vozidla evidentně odmítl podrobit silniční kontrole dopravních policistů, kteří u Nehvizd dohlíželi na bezpečnost a plynulost silničního provozu.

Na výzvu k zastavení pomocí zvláštního výstražného a zvukového znamení řidič reagoval zvýšením rychlosti ve snaze policistům ujet. Jeho nebezpečná a rychlá jízda skončila na kruhovém objezdu v Jirnech, kde se po havárii osobní vozidlo vzňalo a začalo hořet.

Díky profesionalitě a pohotovosti dopravních policistů Územního odboru Prahy venkov – Východ, kteří ihned zareagovali a začali plameny hasit, nedošlo k tragédii. Ve vozidle byl zaklíněný řidič. Po uhašení plamenů a následném příjezdu hasičů a zdravotníků společně vyprostili z vozu zaklíněného sedmatřicetiletého cizince. Zřejmým důvodem jeho rychlé jízdy a snahy ujet policistům byla přítomnost alkoholu v dechu s hodnotou přes dvě promile.

Policisté proti řidiči v této chvíli zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a dále zjišťují veškeré příčiny a okolnosti havárie.

por. Mgr. Eva Hašlová, Policie ČR