logo

Policisté zadrželi mladíka, který měl s nožem v ruce vyhrožovat skupince mladistvých

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve vazbě skončil ve středu odpoledne dvacetiletý muž z Holešova. Toho kroměřížští kriminalisté obvinili z trestných činů výtržnictví, nebezpečné vyhrožování a poškození cizí věci.

Obviněný trestnou činnost páchal ve městě Holešov a pokaždé se napřed posilnil alkoholem. Letos v dubnu ukopl zpětné zrcátko na zaparkovaném osobním automobilu a bezprostředně poté prokopl skleněnou výplň vstupních dveří bytového domu. Způsobil tak škodu za více jak čtyři tisíce korun.

Začátkem května pak před restaurací rozbil pivní láhve, a když ho servírka upozornila, aby nedělal nepořádek, vulgárně jí i před hosty nadal. Když mu poté odmítla vzhledem k jeho silné podnapilosti prodat alkohol, opět jí začal sprostě nadávat. Nakonec ho z restaurace vyvedl majitel podniku a vysloužil si tím od opilce rovněž několik urážlivých nadávek. Poté ve vzteku poškodil před restaurací zaparkované vozidlo. Poničil levý přední blatník, prorazil mřížku přední masky a poškrábal sklo na levém světlometu. Škoda dosáhla částky téměř třináct tisíc korun.

Posledního velmi závažného skutku se dopustil před pěti dny. Na hřišti za bytovým domem opět v podnapilém stavu vyhrožoval pěti mladistvým ve věku patnáct až osmnáct let, že má u sebe nůž a neváhá jej použít. Poté nůž s dvaceticentimetrovou čepelí vytáhl z batohu a namířil ho na děti se slovy, že je pobodá, že je zabije. Jedna z dívek na místo přivolala policisty, kteří muže zadrželi a převezli na záchytku. Po vystřízlivění putoval na policii, kde s ním kroměřížští kriminalisté provedli úkony trestního řízení, obvinili ho z uvedených trestných činů a předložili žádost o podání návrhu na vzetí obviněného do vazby na Okresní státní zastupitelství v Kroměříži. Muži nyní hrozí až tříleté vězení.

por. Mgr. Simona Kyšnerová, Policie ČR