logo

Policisté zadrželi ženu, která oznamovala bomby po Plzni

plk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Policisté Městského ředitelství policie Plzeň ve čtvrtek slavili úspěch. Necelých 60 minut po činu zadrželi podezřelou 33letou ženu, která telefonicky oznámila uložení bomby v obchodním centru v Plzni na Slovanech. A to přímo nedaleko místa činu.

Bohužel se nejednalo o její první volání. Předcházelo tomu dalších pět oznámení o uložení nástražného výbušného systému na různých místech Plzně. Jednalo se o prodejnu papírnictví, bankovní ústav, centrum Plzně, obchodní centrum a MHD, konkrétně trolejbusy. První dva telefonáty se uskutečnily 23. srpna 2017. Další jen o den později. Třetím žena vyhrožovala tuto středu a ve čtvrtek (7.9.2017) volala hned dvakrát.

Policisté při každém oznámení uzavírali prostory, probíhala evakuace osob, prohlídka interiérů a v některých případech došlo k omezení či zastavení městské hromadné dopravy (evakuace z 38 trolejbusů). Na místech bylo potřeba nejen desítky policistů, ale i ostatních složek integrovaného záchranného systému. Další desítka kriminalistů mezitím intenzivně zjišťovala, kdo by za anonymními telefonáty mohl stát. Díky výtečné a rychlé operativní práci kriminalisté začali podezřívat 33letou ženu a právě včerejší telefonáty jim jejich správnou domněnku potvrdily. Motivem pro její chování byla skutečnost, že nechtěla, aby přítel zjistil, kolik má v bance uložených peněz.

Kriminalisté 33leté ženě předali usnesení o zahájení trestního stíhání pro pokračující přečin šíření poplašné zprávy, za který jí může hrozit trest odnětí svobody až na 5 let. Škodu, kterou svým jednáním způsobila, ještě všichni dotčení vyčíslují.

mjr. Ing. Martina Korandová, PČR