logo

Policisté zajistili při fotbale v Uherském Hradišti 12 fanoušků, pořádková jednotka musela i na stadion

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Více než 6 000 lidí dorazilo v sobotu odpoledne na Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty na utkání první fotbalové ligy mezi celky 1. FC Slovácko a FC Baník Ostrava. Na celkové návštěvnosti se z velké části podíleli i hostující fanoušci, kterých do Uherského Hradiště přijelo bezmála 1 300.

Během utkání se někteří z fandů Baníku nevyvarovali zakázanému použití zábavní pyrotechniky, což ovšem neuniklo pozornosti policistů, kteří některé z těchto pseudofandů po zápase zajistili. Po utkání, které tým ze severu Moravy prohrál, vyjádřili někteří ostravští „fanoušci“ svoji frustraci ničením zařízení stadionu a zasáhnout proti nim museli členové bezpečnostní agentury. Ve vypjaté situaci dokonce hrozilo, že mnozí výtržníci vniknou přímo na hrací plochu. To si ovšem rychle rozmysleli, když se před nimi rozmístilo několik družstev pořádkové jednotky.

V průběhu celého bezpečnostního opatření jsme z různých důvodů zajistili 12 osob. Jednoho fanouška Baníku jsme v zájmu jeho vlastní bezpečnosti eskortovali do kroměřížské záchytné stanice.

Díky profesionální práci všech zainteresovaných složek Krajského ředitelství policie Zlínského kraje a významné pomoci jejich kolegů z krajů Jihomoravského a Moravskoslezského nedošlo při přesunu stovek fanoušků mezi vlakovým nádražím a fotbalovým stadionem k zásadnímu ovlivnění veřejného pořádku.

nprap. Petr Jaroš, PČR