logo

Policisté ze zlínského PEO uspěli v soutěži prvosledových hlídek na Rallye Rejvíz

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Policisté z Krajského ředitelství policie Zlínského kraje pprap. Jaroslav Opluštil a pprap. Martin Lhotský se umístili v celostátní soutěži prvosledových hlídek v Koutech nad Desnou na 3. místě.

Původní zpráva:
V pátek 26. května se v rámci 21. ročníku soutěže Rallye Rejvíz uskutečnila soutěž prvosledových hlídek. Za každé ze čtrnácti krajských ředitelství Policie ČR se zúčastnily celkem dvě prvosledové hlídky, které v průběhu dne řešily tři různé modelové situace s ozbrojeným a nebezpečným pachatelem. Do všech modelových situací byla zakomponována i zdravotnická záchranná služba, která v rámci jednotlivých situací pomáhala a ošetřovala zraněné. Za nejtěžší modelovou situaci většina policistů považovala zásah proti těhotné ozbrojené ženě, která nejdříve zaútočila a zranila nožem svého známého a posléze zaútočila i na policisty.

Za každý provedený zásah byli policisté ohodnoceni specialisty a instruktory z Pohotovostní motorizované jednotky Krajského ředitelství hl. m. Prahy, kteří tvořili tým tzv. hodnotitelů. Na základě hodnocení ze všech modelových situací, ve večerních hodinách ředitel Služby pořádkové policie plk. Martin Hrinko ocenil nejlepší prvosledové hlídky.

Jako první se umístila a nejlépe všechny tři modelové situace zvládla dvoučlenná prvosledová hlídka z Krajského ředitelství policie Vysočina. Na druhém místě se umístila dvoučlenná prvosledová hlídka Pohotovostní motorizované jednotky z Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy a na třetím místě dvoučlenná prvosledová hlídka z Krajského ředitelství policie Zlínského kraje.

Policejní prezident genmjr. Tomáš Tuhý v průběhu závodu podpořil všechny soutěžící a popřál jim mnoho úspěchů v další práci.

Díky tomuto rozsáhlému cvičení si policisté měli možnost vyzkoušet situace, do kterých se mohou během své každodenní služby kdykoliv dostat a také především získat nové zkušenosti a poznatky pro jejich další práci.

mjr. Mgr. Lenka Javorková + Kpt. Eva Kropáčová, PČR