logo

Policisté zranění při požáru bytu v Ostravě jsou z OHS Ostrava a OOP Mariánské Hory

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ostravští policisté zakročovali na místě požáru v ostravském domě. K události došlo dne 21. 4. 2017 mezi druhou a třetí hodinou ranní v Moravské Ostravě.

Policisté z oddělení hlídkové služby Ostrava a obvodního oddělení policie Ostrava-Mariánské Hory po příjezdu na předmětné místo registrovali v jednom z oken požár, slyšeli volání o pomoc i sdělení, že v místě jsou děti. Policisté ihned započali se záchranou, kdy do příjezdu hasičů evakuovali celkem osm osob (včetně dítěte). Záchranné práce na místě komplikoval silný kouř. V určitých situacích policistům nezbylo než silně kouřem zasaženým prostorem se tzv. plížit.

Po příjezdu hasičů policisté spolupracovali při záchranných pracích. Čtyři policisté, kteří se podíleli na prvotní záchraně obyvatel domu, byli v péči lékařů. Dům v důsledku popsaného požáru opustilo (bylo evakuováno, vyvedeno…) celkem 46 osob.

I v současnosti pokračují policisté v prvotních úkonech na místě události. Je realizováno ohledání místa, fotografická dokumentace, na místo byli povoláni znalci i psovod se psem na vyhledávání hořlavých látek. Policisté pokračují ve zjišťování informací ke vzniku požáru v jednom z bytů. V úvahu aktuálně připadá právní kvalifikace věci pro obecné ohrožení z nedbalosti.

mjr. Mgr. Gabriela Holčáková, PČR