logo

Policisté zveřejnili video z honičky, při níž vjel řidič v Uherském Hradišti do „myší díry“

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve středu krátce před jedenáctou hodinou se v Uherském Hradišti tamní policejní hlídka snažila zastavit a zkontrolovat řidiče osobního automobilu tovární značky VW Polo.

V tuto chvíli ještě neznámý řidič na povely k zastavení nereagoval, naopak začal policistům ujíždět. Ti jej pronásledovali až na ulici Husova k podchodu pod železniční tratí. Ten rozhodně není určen pro vozidla a je poměrně úzký.

Nebezpečný řidič do podchodu, který místní nazývají „myší díra“, i přesto vjel. V podchodu se ovšem pohybovala také trojice osob, které svou divokou jízdou nejen ohrozil, ale i zranil. Bez toho, aniž by lidem poskytl první pomoc, na nic nečekal a z místa ujel.

První pomoci se zraněné osoby dočkaly vzápětí od policistů, kteří muže pronásledovali. Nebezpečný řidič nadále ujížděl, ale v patách mu již byly další policejní hlídky. Divoká jízda skončila až v obci Ostrožská Lhota. Tam policisté pětatřicetiletého muže z Hodonínska dopadli a za pomoci donucovacích prostředků zpacifikovali.

V současné době je případ na samém počátku šetření, které si z důvodu možné právní kvalifikace převzali krajští kriminalisté. V tuto chvíli totiž není vyloučeno, že je muž podezřelý ze spáchání trestného činu těžkého ublížení na zdraví ve stadiu pokusu, a to na více osobách.

Petr Jaroš, Policie ČR