logo

Policistovi z Oddělení řízení dopravy na služebním motocyklu ujížděl a utíkal motorkář se zákazem řízení

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V úterý 24. dubna si policista z oddělení řízení dopravy krajského ředitelství hl. m. Prahy všiml v rámci hlídkové činnosti motocyklu Kawasaki, který odbočoval do Vinohradské ulice v Praze 2.

Rozhodl se ho zastavit a řidiče zkontrolovat. K tomuto účelu využil zvukového i světelného zařízení umístěného na služebním motocyklu, aby tak dal jasně najevo svůj úmysl. Ten navíc zdůraznil pohybem ruky a přesně motorkáři ukázal, kde má zastavit.

Tomu se však z nějakého důvodu evidentně nechtělo, a ač to chvilkami vypadalo, že uposlechne pokynů a zastaví, neučinil tak. Vyčkal chvíle, až se policista trochu vzdálí, přidal plyn a snažil se ujet odbočením do vedlejší ulice. Když takto zmizel z dohledu, sesedl z motorky a chtěl odejít. Policista ho i přesto dostihl, muži tak nezbylo nic jiného než se dát na útěk. Po chvilce pronásledování byl však dostižen a za pomoci donucovacích prostředků hmatů a chvatů zadržen.

Důvod mužova počínání byl záhy odhalen. Měl totiž vysloven zákaz řízení do konce května letošního roku.

Za trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázaní mu tak v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

por. Mgr. Jan Rybanský, Policie ČR