logo

Policistům na Brněnsku ujížděl senior se zákazem řízení, kdyby prý jel ve svém Mercedesu, policistům by určitě ujel

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Když se ivančičtí policisté snažili poblíž Biskoupek zastavit osobní automobil VW Polo, netušili, že je čeká hodně perných patnáct kilometrů prošpikovaných neskutečně nebezpečnými scénami.

Řidič totiž na pokyny hlídky k zastavení nereagoval a začal ujíždět. Za vytrvalého deště a silného větru šofér projel vysokou rychlostí Biskoupkami, Novou Vsí, Oslavany, Padochovem a jeho cesta skončila až na staveništi rodinných domků v Neslovicích. V průběhu cesty řidiči vůbec nevadilo, že například na křižovatce před Novou Vsí svou duchapřítomností zabránil řidič osobního automobilu jedoucího po hlavní silnici srážce obou vozidel.

Šofér ohrožoval riskantní jízdou další účastníky silničního provozu, mnohokrát vjel do protisměru. Jeho cesta skončila až na staveništi poblíž Neslovic, kde uvízl s vozidlem v blátě. Policejní hlídku na místě šokoval hned několikrát. Poprvé, když policisté zjistili jeho totožnost.

Sedmdesátiletý viditelně podnapilý muž policistům také suše sdělil, že tentokrát vyhráli oni. Kdyby prý jel svým mercedesem, tak neměli šanci. Dechovou zkoušku na alkohol odmítl s tím, že stejně řidičák nemá. Jak policisté zjistili, muž má pro dřívější přestupky do roku 2021 vyslovený platný zákaz řízení motorových vozidel.

Nyní musí počítat s prodloužením tohoto trestu a dalším postihem za maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

por. Bohumil Malášek, Policie ČR