logo

Policistům na Českokrumlovsku ujížděl muž v Audi, při honičce naboural dvě auta

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Policisté z dopravního inspektorátu si při běžné hlídkové činnosti všimli vozidla Audi, černé barvy, o jehož řidiči věděli, že nemá platný řidičský průkaz.

Policisté nemeškali, otočili vozidlo, spustili „maják“ a vydali se podezřelým vozidlem. Okamžitě jak muž (1975) v Audi zjistil, že se policisté vydali za ním, sešlápnul plyn a ujížděl od Porákova mostu v Českém Krumlově směrem na Větřní. Ručička na tachometru se pohybovala v hodnotách nad sto km/h. Divoká jízda řidiče, při které ohrozil a omezil několik dalších řidičů, netrvala dlouho.

Youtube Video
Podívat se na video

V Novém Spolí při předjíždění vozidla značky Fiat nezvládl řízení a střetl se s předjížděným vozidlem a s protijedoucím osobním vozidlem značky Suzuki. Nehoda si vyžádala jedno lehké zranění mladé řidičky v Suzuki. Dechové zkoušky řidičů byly negativní. Řidič Audi se odmítl podrobit testu na drogy. Nehoda je v šetření českokrumlovských dopravních policistů.

V souvislosti s uvedenou událostí a vzhledem ke skutečnosti, že muž neustále řídí vozidlo bez platného řidičského průkazu a již v minulosti opakovaně před policisty ujížděl a svou bezohlednou jízdou ohrožoval ostatní účastníky provozu, žádají dopravní policisté každého, kdo byl dne 28. března 2018 kolem půl dvanácté hodiny dopolední rychle jedoucím vozidlem černé barvy značky Audi ohrožen, aby se se svým svědectvím přihlásil na jejich služebně v Tovární ulici číslo 165, v Českém Krumlově, případně na telefonní lince 974 232 250 či prostřednictvím linky 158.

por. Bc. Lenka Pokorná, Policie ČR