logo

Policistům na Děčínsku ujížděl v Oplu zdrogovaný muž bez řidičáku, pokus o ujetí skončil nehodou

ulk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Do posledního lednového týdne letošního týdne vstoupili benešovští policisté honičkou. Krátce po deváté hodině ráno osmadvacátého ledna 2018 si všimli nepřipoutaného řidiče v projíždějícím osobním automobilu.

Rozhodli se jej proto zastavit a zkontrolovat. Muž za volantem na jejich výzvu nereagoval a ujížděl dál. Policejní hlídka ujíždějící vůz pronásledovala několik minut. V levotočivé zatáčce na silnici vedoucí do Františkova nad Ploučnicí dostal smyk, vyjel vpravo ke krajnici a několikrát narazilo do zdejších překážek u silnice.

Následovalo převrácení auta na střechu a úplné zastavení. Řidič vyvázl bez zranění. Vzápětí byl policisty vyzván k orientační dechové zkoušce na alkohol a k testování na přítomnost jiných návykových látek. Alkohol byl vyloučen, leč přítomnost drog v těle kontrolovaného řidiče potvrzena. Další činností policistů vyšlo najevo, že muž za volantem nevlastní řidičské oprávnění.

Na místo nehody dorazili také dopravní policisté a dobrovolní hasiči SDH Benešov nad Ploučnicí, kteří se společně s pracovníky odtahové služby podíleli na odstranění následků honičky. Šestačtyřicetiletý dobrodruh v současně chvíli čelí hned několika svým přešlapům, které mají dohru v přestupkovém řízení. S ním může přijít zákaz řízení a finanční postih v řádech desetitisíců českých korun.

nprap. Bc. Petra Trypesová, Policie ČR