logo

Policistům na Jičínsku se pokusil ujet opilý řidič Felicie

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve středu 14. února krátce před třetí hodinou ranní se policisté z obvodního oddělení v Hořicích rozhodli zkontrolovat osobní motorové vozidlo Škoda Felicia, které v tu dobu projíždělo obcí Chomutice – Obora. Poté co osmnáctiletý řidič zahlédl policejní vozidlo, měl sešlápnout plynový pedál a snažit se policejní hlídce zmizet z dohledu. Daleko však nedojel.

Na jedné z místních křižovatek odbočil vpravo ve směru jízdy na Ohnišťany. Zde však zřejmě vlivem nepřiměřené rychlosti dostal s vozidlem smyk, který již nevyrovnal a následně vyjel vlevo na chodník, kde mělo dojít k poškození obrubníku. Svojí jízdu následně ukončil nárazem přední částí vozidla do zdi budovy pro seniory. Ve vozidle cestoval ještě osmnáctiletý spolujezdec. Dopravní nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Posléze provedené dechové zkoušky u řidiče prokázaly pozitivní hodnoty 1,24 a 1,17 promile alkoholu v dechu. Mladík se následně dobrovolně podrobil i lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve.

Řidiči na místě policisté zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Celková škoda je předběžně stanovena na částku dvacet tisíc korun.

Mladý muž se tak měl svým jednáním dopustit přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

nprap. Aleš Brendl, Policie ČR