logo

Policistům na Jindřichohradecku ujížděl na motorce opilý muž bez řidičáku a bez přilby

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Podezřelý muž (r.2000) dne 10. března 2018 v 00:10 hodin řídil na místní komunikaci v obci Dačice po ulici Vápovská, motocykl bez registrační značky i bez VIN, když byl při své jízdě na křižovatce ulic Kapetova a Masarykova stavěn hlídkou dačických policistů z jedoucího služebního vozidla předepsaným způsobem rozsvícením nápisu STOP + maják.

Na toto řidič motocyklu nereagoval a začal hlídce ujíždět a nereagoval ani na zvukový signál policejního vozu. Po projetí různými ulicemi města Dačic byl řidič motocyklu služebním vozidlem PČR zastaven.

Provedená dechová zkouška u řidiče motocyklu prokázala požití alkoholu. Řidič nadýchal opakovaně přes 1,30 promile alkoholu. Provedenou lustrací dačičtí policisté dále zjistili, že řidič není držitelem žádného řidičského oprávnění, motocykl řídil bez předepsané helmy. K motocyklu nepředložil předepsané doklady (ORV, doklad od pojištění) a v neposlední řadě na motocyklu neměl umístěnou registrační značku.

Dačičtí policisté přečin ohrožení pod vlivem návykové látky precizně zadokumentovali. V pondělí si převzal “povedený“ řidič sdělení podezření. Do dvou týdnů stane před soudem.

por. Mgr. Bc. Hana Millerová, Policie ČR