logo

Policistům na Klatovsku ujížděl po polích i po lesních cestách zdrogovaný řidič v Octavii

plk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Policisté v pondělí 31. října tohoto roku postřehli kolem 16.27 hodin na komunikaci ve směru od Sušice na Záluží vozidlo tovární značky Škoda Octavia. S osobním vozidlem jel řidič a na základě osobní znalosti bylo hlídce známo, že muž má uložen trest zákaz řízení motorových vozidel. Policisté použili výstražné a zvukové zařízení s nápisem „Stop“ a chtěli vozidlo zastavit. Řidič jel dál agresivní jízdou, odbočil na vedlejší komunikaci, potom na louku a policisté použili donucovací prostředek varovný výstřel. Řidič zastavil, policista se přiblížil k vozidlu, ale jeho řidič se opět rozjel a ujížděl, kdy ohrožoval život a zdraví osob. U obce Platoř sjel řidič na rozmokřený terén a narazil do stromu.

Podezřelý muž z místa utíkal a policista použil varovný výstřel, ale muž na tento nereagoval, snažil se utéci, kdy po zakopnutí spadl na zem a byl dostižen policistou. Muž kladl aktivní odpor, pokoušel se utéci a policista použil donucovací prostředky hmaty, chvaty a následně muži přiložil pouta.

Na místo se dostavili další policisté a bylo zjištěno, že šestadvacetiletý muž ze Sušice má od měsíce srpna letošního roku uložen trest zákaz činnosti řízení motorových vozidel na 12 měsíců. Provedená dechová zkouška byla u řidiče s negativním výsledkem, ale test na omamné a psychotropní látky měl pozitivní na amfetamin a konopí. Muž přiznal, že před jízdou užil pervitin i marihuanu a byl převezen do zdravotnického zařízení do Sušice, kde se podrobil lékařskému vyšetření a odběru krve.

Muž je podezřelý ze spáchání přečinů maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a ohrožení pod vlivem návykové látky.

nprap. Ladmanová Dana, PČR