logo

Policistům na Olomoucku ujížděl zdrogovaný motorkář se zákazem řízení

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V pondělí 23. 7. 2018 kolem dvaadvacáté hodiny chtěli policisté pohotovostního a eskortního oddělení Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje na Sušilově náměstí zkontrolovat řidiče motocyklu Atlantis, který jel směrem k ulici Sokolovské.

Řidič však na výzvy k zastavení nereagoval a začal policejní hlídce ujíždět. Na rovném úseku měl dostat smyk, s motorkou havarovat a narazit do vozidla Mercedes, které bylo zaparkované u pravého okraje vozovky. Hmotná škoda je odhadována na 10 000 korun. Policisté 30letého motocyklistu za použití donucovacích prostředků zpacifikovali, neboť se snažil z místa utéct. Provedli u něj jak orientační dechovou zkoušku, tak i orientační test na omamné a psychotropní látky.

Orientační dechová zkouška byla negativní, zato test na omamné a psychotropní látky byl pozitivní na amfetamin/metamfetamin. Řidič se po poučení dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření, spojenému s odběrem biologického materiálu v nemocnici.

Při nehodě došlo k jeho zranění. Během kontroly policisté zjistili, že řidič má Okresním soudem v Ostravě vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel až do ledna 2021 a také to, že k jízdě užil motocykl, který neodpovídá registru vozidel. Muž je nyní podezřelý z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který mu, v případě prokázání viny a odsouzení, hrozí až dva roky za mřížemi.

por. Mgr. Irena Urbánková, Policie ČR