logo

Policistům na Rychnovsku ujížděl vybodovaný motorkář se spolujezdkyní za zády

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Místo brzdy přidal v pondělí v 16:54 čtyřiadvacetiletý mladík z Rychnova nad Kněžnou po výzvě policistů k zastavení motorky plyn.

Začala tak honička ulicemi Kostelce nad Orlicí, při které motorkář s devatenáctiletou spolujezdkyní za zády ujížděl směrem na Kosteleckou Lhotu. Jeho riskantní jízda, při které byl ohrožený nejen řidič a dívka, ale i ostatní účastníci silničního provozu, jen s velkým štěstím skončila bez vážnějších následků.

Plyn motorkář přidal v okamžiku, když za sebou ve městě spatřil hlídku kosteleckých policistů, která ho chtěla na bezpečném místě zkontrolovat. Hlídka totiž zjistila, že registrační značka motocyklu zn. Yamaha není v registru. Policisté proto použili výstražné znamení a nápis „STOP POLICIE“, na které ale mladík zareagoval zcela opačně. Hlídce začal ujíždět rychlou (až 159km/hod) a riskantní jízdou, při které v nepřehledných úsecích přejížděl do protisměru. Ve vysoké rychlosti vjel do obce Kostelecké Lhoty a odbočil doleva.

Youtube Video
Podívat se na video

Jeho jízda skončila na dvorku jednoho z domů.

Policisté řidiče zajistili a eskortovali na kosteleckou služebnu. To už byl jasný důvod jeho pirátské jízdy. Mladík u sebe neměl doklady potřebné k provozu a řízení vozidla. V současné době totiž není držitelem řidičského oprávnění, protože v bodovém systému dovršil 12 trestných bodů a tím pozbyl veškerá řidičská oprávnění. Navíc na motocyklu měl připevněnou upravenou registrační značku.

Případ policisté předají příslušnému správnímu orgánu.

por. Mgr. Alena Kacálková, PČR