logo

Policistům na Svitavsku ujížděl muž s platným zákazem řízení a pod vlivem alkoholu a drog

pak msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V neděli 11. listopadu, kolem 18:00 hod., chtěli kolegové z Moravské Třebové v rámci běžného výkonu služby zkontrolovat vozidlo, které se pohybovalo po městě.

Jeho řidič však nereagoval na zvukové a světelné signály a začal ujíždět. Svou bezohlednou a nebezpečnou jízdou po Moravské Třebové a následně po silnici I/35 ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu. Jeho divoká jízda nakonec skončila havárií u Linhartic na Moravskotřebovsku.

Při kontrole vozidla jsme zjistili, že jej řídil pětatřicetiletý muž ze Svitavska s již vysloveným zákazem řízením, a na místě spolujezdce seděl jednatřicetiletý muž. Řidič se následně podrobil dechové zkoušce na alkohol, která byla pozitivní v hodnotě 0,12 promile, a také zkoušce na návykové látky, která byla také pozitivní. Škodu na vozidle jsme vyčíslili na 2.000 korun. Vzniklá zranění ošetřila záchranná služba.

Řidiči jsme předali obviněn z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, za který mu v případě prokázání viny před soudem hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

por. Bc. Ondřej Zeman, Policie ČR