logo

Policistům na Uherskobrodsku ujížděl zdrogovaný řidič, nezastavila ho ani střelba

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Bylo úterý ráno krátce po půlnoci, když policisté z Uherského Brodu dávali za jízdy znamení k zastavení řidiči audi, který projížděl ulicí Prakšická.

Ten ale místo zastavení přidal rychlost a policistům se snažil ujet. Kličkoval ulicemi města a poté rychlostí 160 km/h ujížděl na Havřice. Policejní vůz mu byl ale neustále v patách. Na opětovné výzvy nereagoval a ujížděl dál na Vlčnov. Za městem se k pronásledování přidala ještě další hlídka. Ta se snažila zběsilého jezdce předjet. Jejich snaha však byla marná, neboť řidič kličkoval a snažil se je vytlačit ze silnice. V ten moment se policista na místě spolujezdce rozhodl použít zbraň.

Při jízdě ve 120 km/h se vyklonil z okna a namířil přímo na pravou zadní pneumatiku. Střela zasáhla svůj cíl. Provrtala jak pneumatiku, tak i disk kola. Pro řidiče to ale nebyla žádná překážka a ve své bezohledné jízdě pokračoval dál až do Veletin. I když z kola odlétla celá pneumatika, místy ujížděl až 130 km/h. Slepá ulice byla pro něj konečná. Nemohl pokračovat dál a tak nakonec zastavil. Poté ho policisté z pohotovostního a eskortního oddělení za pomoci hrozby střelnou zbraní, hmatů a chvatů vytáhli z vozidla. Celé pronásledování proběhlo v několika málo minutách.

Policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku, která vyšla negativní. Naopak pozitivní vyšel test na drogy. A aby toho nebylo málo, tak z dostupné evidence zjistili, že má vyslovený zákaz řízení až do roku 2020. Navíc vozidlo, kterým ujížděl, použil bez vědomí majitele. O několik hodin později vyšetřovatel muži sdělil podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a neoprávněné užívání cizí věci. Za mřížemi tak podle zákona může strávit až dva roky.

por. Bc. Milena Šabatová , PČR