logo

Policistům na Vysočině ujížděla posádka Audi, za volantem seděl muž se zákazem řízení

vys msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve středu 7. března chtěla policejní hlídka po čtvrté hodině odpoledne zastavit a zkontrolovat v Třešti vozidlo Audi. Jeho řidič ale na výzvu k zastavení nereagoval a začal ujíždět ve směru na Stonařov. Policisté za automobilem vyjeli a dávali mu opětovné pokyny k zastavení. Ujíždějící řidič na ně nedbal a směřoval zvýšenou rychlostí k silnici první třídy.

Do dané lokality byly vyslány další policejní hlídky, a to ze směrů, kam mohl podezřelý řidič dále pokračovat. V Dlouhé Brtnici řidič vozidla Audi zajel do hospodářského objektu, kde havaroval a s vozidlem již nemohl pokračovat v jízdě, osádka z automobilu okamžitě utekla. Na místo dorazily policejní hlídky, které začaly po muži a ženě okamžitě v okolí pátrat.

Policistům se podařilo ukrytou dvojici v krátké době nalézt, jednalo se o sedmatřicetiletého muže z Třebíčska a sedmadvacetiletou ženu z Jihlavska. Muže, který vozidlo řídil, policisté zadrželi. Muže i ženu odvezli na oddělení policie k provedení nezbytných úkonů. U muže policisté zjistili, že nemá řidičské oprávnění, ani ho nikdy nevlastnil, a má soudem uložený trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel. Podrobit se dechové zkoušce a testu na zjištění ovlivnění návykovou látkou odmítl.

Policejní inspektor sdělil sedmatřicetiletému muži podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí. Podezřelý je ještě ze spáchání přestupků na úseku dopravy, a to v souvislosti s neuposlechnutím výzvy policistů k zastavení a odmítnutí zkoušek nutných ke zjištění, zda nebyl při řízení vozidla pod vlivem alkoholu a drog. Sedmadvacetiletá žena měla u sebe krystalickou látku, kterou policisté zajistili. Krystalická látka bude podrobena zkoumání na odborném policejním pracovišti. Případ policisté dále prověřují.

por. Bc. Jana Kroutilová, Policie ČR