logo

Policistům na Zlínsku ujížděl muž pod vlivem alkoholu a marihuany, nakonec naboural do lampy

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Přes jedno promile alkoholu v dechu a marihuanu zjistili policisté teprve jedenadvacetiletému řidiči, který ujížděl policejní hlídce a následně havaroval do sloupu veřejného osvětlení. Mladík je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Řidiče ve vozidle Renault Megane chtěla hlídka policistů z pohotovostního a eskortního oddělení zkontrolovat koncem listopadu kolem půl jedenácté večer poté, co řidič při spatření policejního vozidla ve Zlíně – Malenovicích prudce zrychlil a odbočil. Policisté se vydali za vozidlem, přitom spustili světelný nápis STOP a majáky.

Řidič na výzvy policistů k zastavení nereagoval a neustále ujížděl. Během své zběsilé a bezohledné jízdy porušil několik pravidel silničního provozu. Nakonec nezvládl vlivem rychlosti řízení a na ulici Březnická ve Zlíně havaroval do sloupu veřejného osvětlení. Policisté poté muže za použití donucovacích prostředků spoutali a zajistili.

Jedenadvacetiletý řidič ze Zlína měl v dechu 1,25 promile a rovněž pozitivní u něj byl orientační test na drogy, konkrétně na marihuanu. Vyšetřování dopravní nehody si na místě převzali policisté ze skupiny dopravních nehod, kteří mladému řidiči zadrželi řidičský průkaz. Za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky mu hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.

mjr. Mgr. Lenka Javorková, Policie ČR