logo

Policistům se přihlásil lyžař, který měl na sjezdovce v Rokytnici srazit 12 letého chlapce

lbk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve čtvrtek večer se policistům prostřednictvím linky 158 přihlásil lyžař, který se v úterý dopoledne srazil na modré sjezdovce v lyžařském areálu Horní Domky v Rokytnici nad Jizerou s 12letým chlapcem.

Školák přitom utrpěl velmi vážné poranění nohy, se kterým ho zdravotníci Zdravotnické záchranné služby transportovali do Fakultní nemocnice Hradec Králové. Třiašedesátiletý muž s trvalým bydlištěm v Ústeckém kraji se o tom, že po něm policisté pátrají, dozvěděl podle jeho slov z médií.

Do protokolu zatím vyslechnut nebyl, nicméně po telefonu policistům sdělil svou verzi události, která zcela nekoresponduje s výpovědí již vyslechnutého chlapcova otce. Případem se zabývají policisté obvodního oddělení policie v Rokytnici nad Jizerou. Ti už pozvali 63letého muže k výslechu.

Ve středu dopoledne jsme vyslechli k události na sjezdovce v Rokytnici nad Jizerou otce zraněného syna, který nám upřesnil některé informace ze včerejšího dne. Lyžař, po kterém jsme pátrali, chlapce podle něj srazil zezadu. Po jeho pádu na zem, se ho jen snažil postavit na nohy, a když zjistil, že to pro chlapcovo zranění nejde, odjel, aniž by situaci na místě dál jakkoliv řešil.

por. Bc. Ivana Baláková, Policie ČR