logo

Policistům ujížděl v kradeném autě muž, který řídil vůbec poprvé, půlku života strávil ve vězení

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Do velkého nebezpečí se dostali řidiči jedoucí v neděli po obědě mezi Vojkovicemi a Rajhradem. Čtyřiatřicetiletý řidič osobního automobilu Škoda Fabia tam nerespektoval pokyny policejní hlídky a vysokou rychlostí se jí snažil ujet.

Měl také důvod. Vozidlo totiž odcizil v Rohatci na Hodonínsku. Do rodinného domku se tam dostal po poničení okna a odcizil v něm vedle počítače a dalších věcí i klíče od osobního automobilu majitele. S autem odstaveným v garáži následně odjel na Brněnsko. Na Židlochovicku na podezřele jedoucí auto, které nebezpečně kličkovalo po silnici, policisty upozornil oznamovatel. Tamní policisté pak při pátrací akci na řidiče narazili v obci Vojkovice.

Youtube Video
Podívat se na video

Vůz se snažili zastavit, řidič ale jejich pokynů nedbal a začal ujíždět. Při zběsilé jízdě vysokou rychlostí vjel bláznivě jedoucí šofér několikrát do protisměru a na chodník. V Rajhradu dokonce naboural jedno ze zaparkovaných aut. Po projetí Rajhradu zamířil na most přes D52 a vjel do protisměru do směru na Brno. S automobilem, který měl z dřívějších karambolů poničené přední kolo, ale v protisměru daleko nedojel.

Asi po půl kilometru naboural na odbočce na Bobravu do svodidel. Nebylo ani divu. Řidič, který kupodivu nebyl pod vlivem alkoholu ani drog, totiž nikdy nevlastnil řidičský průkaz. Policistům se zároveň svěřil, že v provozu řídil automobil úplně poprvé. Muž, který strávil skoro polovinu života ve vězení, zamířil za mříže po dvou týdnech strávených na svobodě. To dokončil šestiletý trest za majetkovou trestnou činnost.

por. Bohumil Malášek, PČR