logo

Policistům ujížděla Alfa Romeo, za volantem seděl muž se zákazem řízení

kvk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V úterý dne 3. října došlo ve večerních hodinách k dopravní nehodě 33 letého řidiče v obci Oloví. V ulici Tovární 33 letý řidič řídil osobní vozidlo značky Alfa Romeo, přičemž nerespektoval pokyn policistů k zastavení.

Při jízdě nepřizpůsobil rychlost jízdy, kdy chtěl projet mezi domy a při tom narazil do zde odstaveného již dříve bouraného osobního vozidla značky Volkswagen a dále na dvou místech do betonového obrubníku. Po dopravní nehodě se snažil řidič z vozidla utéct, což se mu však daleko nepodařilo díky pohotovosti přítomných policistů, kteří se za ním rozběhli a po pár metrech ho dopadli. Následně s ním provedli orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, která vyšla s negativním výsledkem.

Při kontrole policisté zjistili, že řidič má platný zákaz řízení všech motorových vozidel od prosince roku 2016. Za maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání mu policisté z Obvodního oddělení v Kraslicích sdělili podezření. V případě prokázání jeho viny mu tak může hrozit trest odnětí svobody až na dva roky.

Škoda při dopravní nehodě byla odhadnuta na částku necelých 40 tisíc korun. Dopravní nehoda je nadále v šetření dopravních policistů.

nprap. Zuzana Týřová, Policie ČR