logo

Policistům v Aši ujížděl muž se zákazem řízení

kvk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V polovině března letošního roku vykonávala hlídka policistů z obvodního oddělení Aš kontrolní činnost ve městě a jeho okolí.

V dopoledních hodinách si v ulici Okružní policisté všimli projíždějícího osobního automobilu značky Opel. Za vozidlem se hlídka rozjela a snažila se řidiče pomocí zvukového a světelného znamení s nápisem STOP zastavit. Řidič automobilu ovšem na výzvu nereagoval, naopak přidal na rychlosti a policistům začal ujíždět směrem na obce Krásná a Kamenná. Řidič s vozidlem ujížděl několik kilometrů, během kterých porušil řadu dopravních předpisů. Mezi rodinnými domy se v jednu chvíli řítil i rychlostí přes 100 km/h. Po několika minutách se policistům podařilo nebezpečně ujíždějící vozidlo zastavit na odbočce na Vrch Loupežník.

Po zastavení automobilu policisté řidiče okamžitě zajistili a převezli na obvodní oddělení k dalším úkonům. Lustrací bylo následně zjištěno, že jednačtyřicetiletý muž z Chebska má až do prosince letošního roku vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel.

Poté policisté jednačtyřicetiletému muži sdělili podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

prap. Jakub Kopřiva, Policie ČR