logo

Policistům v Brandýse nad Labem ujížděl opilý řidič Seatu

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Brandýští policisté si během sobotního odpoledne 15. července krátce před půl pátou všimli v Mělnické ulici v Brandýse nad Labem projíždějícího vozidla zn. Seat Ibiza.

Z osobní znalosti věděli, že vůz patří osobě, která má správním orgánem vyslovený zákaz řízení. Neváhali a začali řidiče vozidla pronásledovat. Ten se však snažil hlídce ujet. Po několika minutách řidič na výzvu policistů k zastavení zareagoval a s osobním automobilem Seat v ulici U Přístavu zastavil.

Policisté během silniční kontroly muže ztotožnili a zjistili, že se jedná o jinou osobu, která se právě dopouštěla protiprávního jednání. Po provedení dechové zkoušky u řidiče displej přístroje opakovaně ukázal hodnotu převyšující jedno promile alkoholu v dechu. Protože třiatřicetiletý muž si svého hříchu byl zřejmě vědom již od začátku, choval se během silniční kontroly pomateně a chvílemi odmítal s policisty spolupracovat. K dořešení spáchaného přečinu ho hlídka převezla na policejní služebnu, odkud byl po provedení všech úkonů propuštěn.

Následující den bylo muži sděleno podezření ze spáchání přečinu Ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu v případě prokázání viny může soudce uložit peněžitý trest, zákaz činnosti či pobyt za mřížemi až na jeden rok.

nprap. Mgr. Eva Hašlová, PČR