logo

Policistům v Brně ujížděl opilý řidič BMW, po zastavení se snažil před policisty zamknout v autě

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Nesnadnou práci mívají s neukázněnými řidiči velmi často dopravní policisté. Několik případů řešili i v uplynulých dnech. O víkendu v nočních hodinách projížděl ulicí Zvonařka v Brně řidič s vozidlem BMW a nerespektoval na semaforu červený signál.

Hlídka se rozhodla s řidičem vyřešit přestupek, ten ovšem na znamení k zastavení nereagoval a snažil se ujet. V ulici Tržní se podařilo policistům vozidlo předjet a zablokovat. Řidič z auta nechtěl vystoupit, uposlechl až po opětovné výzvě. Podrobil se dechové zkoušce, kdy přístroj ukázal necelé jedno promile alkoholu.

Během řešení přestupku se řidič vrátil do vozidla a chtěl se zavřít, policisté mu v tom zabránili. Řidič následoval hlídku zpět ke služebnímu vozidlu, kdy po několika minutách se situace opakovala. Šestadvacetiletý muž se opět sebral a odcházel ke svému autu a na výzvy nereagoval.

Policisté museli použít donucovací prostředky a mladíka spoutali. Ten nakonec přiznal, že vypil několik piv. Policisté mu zadrželi řidičský průkaz a dále měl již co vysvětlovat na služebně.

por. Andrea Cejnková, PČR