logo

Policistům v Havířově ujížděl hledaný muž na kole, prchal také přes balkóny a terasu domu

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Policisté havířovského oddělení během venkovní služby spatřili hledaného muže na jízdním kole v ulicích města.

Věděli, o koho se jedná, okamžitě se tedy za ním vydali a začali jej pronásledovat ulicemi městské části Město. Hledaný se před policisty pokusil ukrýt v obytném domě a i s kolem vyjel výtahem do vyšších pater. Policisté zajistili místo úniku a jeden z členů hlídky vyběhl po schodišti za ním. Na výzvy hledaný vůbec nereagoval.

Když výtah vyjel do 5. patra, policista už otevíral výtahové dveře a znovu hledaného vyzýval, aby zůstal stát. Muž však jízdní kolo použil k zablokování policisty a utekl přes nejvyšší patro domu na terasu.

Mezitím už na místo dorazily policejní posily z havířovského obvodního oddělení. Policisté na terase věděli, že pronásledovaný přes balkóny seskočil o několik pater níže. U jednoho balkónu využil otevřené balkónové dveře a vnikl do bytu. Díky pochopení a přístupu uživatele tohoto bytu, který umožnil policistům vstup do svého obydlí, mohl být hledaný, zatčen.

Dramatické pronásledování skončilo úspěchem policistů obvodního oddělení a hledaný 33letý muž byl převezen do věznice k výkonu trestu, kde mu bude policejním komisařem sděleno obvinění pro další majetkovou trestnou činnost.

por. Mgr. Bc. Zlatuše Viačková, PČR