logo

Policistům v Hradci Králové ujížděl řidič VW Bora, který má vysloven platný zákaz řízení

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V neděli 3.9. o půl desáté večer policejní hlídka dala na ulici Střelecká v Hradci Králové pokyn k zastavení řidiči osobního vozidla VW Bora.

Řidič zastavil, ale v okamžiku, kdy za ním zastavilo policejní vozidlo, se náhle rozjel a začal ujíždět. Vyrazil směrem k fakultní nemocnici, odbočil na Rašínovu třídu, hned odbočil vpravo do Veverkovy ulice a vlevo do Jungmannovy. Pak pokračoval rovně směrem k autosalonu do slepé ulice, odkud se nedalo nikam pokračovat a pak zastavil.

Když policisté vozidlo dojeli, na místě řidiče nikdo neseděl. Na místě spolujezdce a na zadních sedadlech seděly 4 osoby. Policisté je vyzvali k vystoupení z vozidla a prokázání totožnosti. Jednalo se o muže ve věku 32, 28, 25 a 24 let. Nikdo z nich se nechtěl k řízení přiznat a odmítali se k tomu jakkoliv vyjádřit. Jelikož byli všichni čtyři podezřelí z řízení, policisté je zajistili a převezli na policejní služebnu.

Zde se nakonec k řízení přiznal 25letý muž z Litoměřicka, u kterého policisté zjistili, že má udělen zákaz řízení až do konce února 2019. Muž na svoji obhajobu uvedl, že zazmatkoval, protože někdo z spolujedoucích vykřikl, že má u sebe drogu. Pravděpodobně se jednalo o žert, protože se žádné drogy ve vozidle nenašly.
Muže nyní čeká obvinění z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, za což může být potrestán až 2 roky vězení.

por. Iva Kormošová, PČR