logo

Policistům v Jičíně ujížděl opilý muž na Harleyi

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V neděli 27. května kolem půl páté ráno usedl za řídítka motocyklu Harley Davidson Fantom jednačtyřicetiletý motorkář. Spolu s ním se na žhavé místo spolujezdce posadil osmadvacetiletý muž.

Společně vyjeli z ulice Revoluční v Jičíně ve směru do centra města. Právě v tomto okamžiku se je rozhodla zkontrolovat policejní hlídka. Řidič motocyklu však měl zřejmě jiný názor a začal před muži zákona nesmyslně ujíždět. Přitom zahnul do ulice Československé armády. Při jízdě nerespektoval výzvy k zastavení.

Při průjezdu levotočivou zatáčkou zřejmě vlivem nepřiměřené rychlosti nezvládl svůj stroj a narazil do kovového oplocení u objektu bývalých kasáren. Při dopravní nehodě utrpěl spolujezdec zranění, které si vyžádalo lékařské vyšetření v nemocnici. K dalšímu zranění naštěstí nedošlo. Provedené dechové zkoušky u obou aktérů prokázaly pozitivní hodnoty kolem 1,5 promile alkoholu v dechu. To byl zřejmě jeden z hlavních důvodů riskantního chování řidiče. Celková škoda je předběžně stanovena na částku 48 tisíc korun.

Muž se tak měl, kromě porušení zákonů o provozu na pozemních komunikacích, dopustit svým jednáním přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.

nprap. Aleš Brendl, Policie ČR