logo

Policistům v Olomouci ujížděl mladík v Octavii, nakonec havaroval

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V pátek 3. 8. 2018 kolem jedné hodiny v noci chtěla policejní hlídka obvodního oddělení Olomouc 1, v rámci dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu, na ulici Polské v Olomouci zkontrolovat projíždějící vozidlo Škoda Octavia.

Za použití světelného a zvukového zařízení chtěli policisté vozidlo zastavit. Řidič však na výzvy nereagoval a začal hlídce ujíždět směrem k ulici Rooseveltově, ulicí Velkomoravskou až k ulici Brněnské, kde po průjezdu pravotočivou zatáčkou z prozatím přesně nezjištěných příčin vyjel vlevo mimo komunikaci, a havaroval. Při tom došlo jak k poškození vozidla, tak i stromu, poklopu odpadního kanálu a chodníku.

Při nehodě se zranil řidič osobního vozidla. Jak policisté zjistili, jednalo se o 18letého muže z Olomoucka. Při šetření vyplynulo, že řidič nevlastní řidičské oprávnění pro jakoukoliv skupinu motorových vozidel. Ke zjištění, zda byl či nebyl pod vlivem alkoholu, byl nařízen odběr biologického materiálu v nemocnici. Hmotná škoda je odhadována na 60 000 korun.

por. Mgr. Irena Urbánková, Policie ČR