logo

Policistům v Ostravě ujížděl zdrogovaný muž bez řidičáku a se zákazem řízení, na autě měl cizí registrační značky

vys msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Podnětem k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby „skončil“ pokus ujet policistům. Ke skutku došlo 27. 6. 2018 po 8.40 hodině v Ostravě. Řidič vozu zn. Alfa Romeo zareagoval na pokyn k zastavení automobilu zvýšením jeho rychlosti a počal ujíždět ulicemi Ostravy. V místě, kde komunikaci aktuálně uzavřelo další vozidlo policejní hlídky, pak řidiči nezbylo, než zastavit.

Při kontrole policisté zjistili, že 30letý muž nikdy nebyl držitelem řidičského oprávnění příslušné skupiny a současně má uložen zákaz činnosti (spočívající v zákazu řízení motorových vozidel). Orientační zkouška k přítomnosti drog muže byla pozitivní na amphetain/methampetamin. V kontaktu s policisty přitom řidič nebyl poprvé, v uplynulých měsících byl opakovaně prověřován pro toto i další protiprávní jednání.

Policisté zajistili také předmětné vozidlo, kterým měl muž páchat protiprávní jednání. Při jízdě ulicemi Ostravy byl vůz opatřen registračními značkami, přidělenými na jiné vozidlo. I tyto registrační značky byly zajištěny.

Po shromáždění důkazů zahájil ostravský policejní komisař trestní stíhání muže pro trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a učinil podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby.

mjr. Mgr. Gabriela Pokorná, Policie ČR