logo

Policistům v Pardubicích ujížděl muž na skútru

pak msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Pardubickým policistům ujížděl řidič motocyklu Piaggio X9 500, který neuposlechl výzev k zastavení v pardubických Polabinách na ulici kpt. Bartoše.

Motocyklista ujížděl policistům ve směru k vlakovému nádraží, přes železný most, za kterým odbočil vpravo na stezku podél řeky Labe směrem na městkou část Svítkov. Vzhledem k tomu, že cesta je zde poměrně hodně úzká, nepodařilo se policistům motocykl předjet. V protisměru jim však již jela na pomoc další hlídka.

Po určité době řidič vjel na pole s řepkou, kde ho policisté už po svých doběhli, za použití donucovacích prostředků svedli na zem a spoutali ho. Na místě potom zjistili, že se jedná o 30letého muže, který má ještě na další tři týdny vystaven roční zákaz řízení. Policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku ke zjištění přítomnosti alkoholu v dechu, která byla negativní, nicméně testu na přítomnost omamných a psychotropních látek se ujíždějící řidič odmítl podrobit.

Po nezbytných úkonech na místě zajištění byl řidič převezen na obvodní oddělení, kde si od kolegů ve zkráceném přípravném řízení vyslechl sdělení podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

por. Ing. Markéta JANOVSKÁ, Policie ČR