logo

Policistům v Sokolově ujel motorkář na crossové motorce, nepoznáte ho prosím?

kvk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Sokolovští policisté vykonávali dne 24. 10. 2018 kolem 17:00 hodiny v Sokolově v ulici Stará Ovčárna dohled nad silničním provozem. V té době uslyšeli hlasitý zvuk motorky, která vyjížděla od čerpací stanice směrem na Vítkov. Motorkář jel dokonce několik vteřin jen po zadním kole a poté projel kolem policistů.

Motocyklista jel na crossové motorce se silničními gumami, bez registrační značky a bez předního a zadního světla. Byl oděn do tmavého crossové oblečení, na hlavě měl zelenočernou přilbu a na zádech batoh.

Policisté se za ním ihned rozjeli a začali motorkáře pronásledovat. Za pomoci modrého výstražného znamení s červeným nápisem STOP POLICIE a zvukovým výstražným znamením se pokoušeli řidiče zastavit. Ten však na výzvy policistů nereagoval, přidal na rychlosti, začal předjíždět ostatní řidiče a snažil se policistům ujet. Ti ho i nadále pronásledovali a za užití megafonu ve vozidle ho vyzvali, aby zastavil. Na křižovatce ulic Slovenská a Boženy Němcové dokonce zastavil, ale jen na chvilku, hned se zase rozjel a začal ujíždět přes travnatý porost, chodník a dokonce vjel do protisměru jednosměrné ulice. Následně pokračoval po chodníku, kde naštěstí nešli žádní chodci. Poté projížděl přes světelnou křižovatku, kde stála vozidla, mezi kterými prokličkoval a pokračoval v jízdě na cyklostezku do Královského Poříčí. V pronásledování jim pomáhala i další policejní hlídka společně s hlídkou městské policie. Na cyklostezce se poté policistům motorkář ztratil.

Řidič motocyklu se svým jednáním dopustil hned několika přestupků na úseku bezpečnosti a plynulosti na pozemních komunikacích. Opakovaně překračoval povolenou rychlost v obci, projížděl jednosměrnou ulicí v protisměru, jel po chodníku, nedával znamení o změně směru jízdy, nerespektoval dopravní značení, nedal přednost v jízdě několika vozidlům a neuposlechl výzvy policistů.

Policisté nyní žádají širokou veřejnost o spolupráci při pátrání po neznámém motorkáři a jeho crossovém motocyklu, který svou bezohlednou riskantní jízdou ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu. Jakékoliv informace k motorkáři nebo jeho motocyklu, který je zachycen na videozáznamu, volejte na linku 158 nebo se obraťte na nejbližší policejní služebnu.

nprap. Kateřina Krejčí, Policie ČR