logo

Policistům v Šumperku ujížděl zdrogovaný motorkář se zákazem řízení

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve čtvrtek 27. 9. 2018 dopoledne zadrželi šumperští policisté 28letého řidiče motocyklu, který se snažil vyhnout silniční kontrole.

Dotyčný nereagoval na výzvy policistů dávané k zastavení vozidla. Z ulice Zábřežské sjel do slepé uličky, kde motocykl položil na pravý bok a začal utíkat přes pole pryč. Policistům však neunikl.

Důvod, proč se nechtěl tváří v tvář setkat s policisty, byl zřejmý. Rozhodnutím Okresního soudu v Šumperku mu byl totiž uložen trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to s platností až do srpna roku 2023. Orientační test na přítomnost omamných a psychotropních látek, kterému se řidič dobrovolně podrobil, ukázal pozitivní hodnotu na látky kanabis a amfetamin/metamfetamin. Lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu řidič odmítl.

Po provedení prvotních úkonů skončil muž v policejní cele. Motocykl, na kterém jel, policisté zajistili. Vedle několika přestupků proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu je muž důvodně podezřelý také ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

por. Mgr. Jiřina Vybíhalová, Policie ČR