logo

Policistům ve Strakonicích ujížděl zdrogovaný muž, z auta vystoupil až po hrozbě namířenou zbraní

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Minulý týden pronásledovali policisté řidiče osobního automobilu, který nehodlal zastavit. Policisté v rámci své služby zaregistrovali po 20. hodině vozidlo, které užívá muž, jenž má vysloven zákaz řízení motorových vozidel a tak se správně rozhodli vše prověřit.

Řidič však na výzvu policistů k zastavení vozidla nereagoval a začal policistům ujíždět. Hlídka vozidlo, v němž seděly další dvě osoby, pronásledovala a vyzývala řidiče k zastavení pomocí zvukového výstražného zařízení. Několik kilometrů se muž snažil ujet. Z ulice Podsrpenská ve Strakonicích se řítil vysokou rychlostí po silnici III. třídy ve směru na obec Modlešovice, kdy nebezpečnou jízdou ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu. Před obcí Modlešovice vyjel s vozidlem mimo komunikaci a pokračoval v jízdě přes pole směrem na obec Hajská k místnímu vodojemu až ke břehu řeky Otavy. Plánoval tak policisty setřást. Řidič ujíždějícího vozidla nereagoval ani na opakované policejní výzvy k zastavení vozidla. Zběsilá jízda skončila přibližně po čtyřech kilometrech, na břehu řeky ve směru na Přešťovice, kdy došlo k poškození pronásledovaného automobilu, a řidič byl nucen zastavit. Policisté pod hrozbou namířené střelné zbraně vyzvali osoby, aby opustily vozidlo, což uposlechly.

Šestadvacetiletý řidič a další dva muži ve věku 34 a 19 let vystoupili z auta a podrobili se policejní kontrole. Následná dechová zkouška na alkohol byla u řidiče negativní, orientační test na drogy však signalizoval podezření na amfetamin a metamfetamin. Lékařské vyšetření na odběr krve odmítl. V autě policisté navíc našli plynovou pistoli a nůž. Při policejním zákroku nebyl nikdo zraněn. Řidič je podezřelý z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

por. Mgr. Jaromíra Nováková, Policie ČR