logo

Policistům z Německa do ČR ujížděl zdrogovaný muž, na Domažlicku ho zastavil až policejní zátaras

plk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dne 17. listopadu 2017 v 07:52 hodin vyslal operační důstojník hlídku kdyňských policistů na pomoc při přeshraničním pronásledování ujíždějícího řidiče ze Spolkové republiky Německo do České republiky.

Řidič vozidla tovární značky Nissan Micra nezastavil německým policistům při silniční kontrole ve Spolkové republice Německo u obce Rittsteig. Cizinec ujížděl na naše území přes hraniční přechod Svatá Kateřina. Policisté sousední země jej pronásledovali až na území České republiky. Vozidlo začali pronásledovat i policisté Obvodního oddělení Nýrsko.

V obci Nýrsko ujíždějící řidič způsobil dopravní nehodu a jel dále na Kdyňsko. Kdyňští policisté vytvořili zátaras ze dvou osobních vozidel, nákladního vozidla s návěsem a svého služebního vozidla se zapnutým výstražným zařízením.

Až tento zátaras řidiče zastavil. Policisté použili donucovací prostředky včetně hrozby namířenou střelnou zbraní. Následnou kontrolou bylo zjištěno, že třiačtyřicetiletý řidič má pozitivní orientační test na přítomnost omamných a psychotropních látek (pervitin). Případem se dále zabývají policisté Obvodního oddělení Kdyně.

por. Mgr. Dagmar Brožová, Policie ČR